מבוא – תכנים עיקריים

באתר שלפניכם תוכלו למצוא סיכומים של החומר הנדרש למבחן הבגרות בתנ"ך ברמה של 2 יח"ל, על-פי תוכנית משרד החינוך. עדכונים יגיעו בהמשך השנה, על פי הצורך.

כמו בעבר, גם בתכנית החדשה כל סיכום מכיל את הנושאים העיקריים בקטע הנלמד ומעט הסברים מילוליים. הדגש הושם בעיקר על עניינים ערכיים, מוטיבים אופייניים, תפישות מקראיות שונות וכמובן הדרכה לקריאה של הטקסט בעין ביקורתית ובראש פתוח. בהתאם לנדרש בבחינות הבגרות מהשנים האחרונות, שמנו דגש נוסף והוא על השוואה בין טקסטים שונים, הן מתוך המקרא עצמו והן ממקורות חוץ-מקראיים.

במסגרת הכנת הסיכומים לתכנית החדשה שופצו חלק מהסיכומים הישנים והורחבו, כך שאנחנו ממליצים לכל התלמידים להשתמש בסיכומים "החדשים", שתאריכם  אוגוסט 2013 ואילך, במקום שהדבר אפשרי.

בתכנית החדשה חזרו ללמוד על-פי ספרים ופרקים, ולא על-פי נושאים. כל התכנית היא חובה. אנו חוזרים ומדגישים שהסיכומים אינם מתיימרים להכיל את כל הכתוב בקטעי המקרא הנלמדים, ולכן הם אינם מהווים תחליף לשיעורים בכיתה, אלא תוספת ואמצעי עזר בלבד.

תגובות ענייניות יפורסמו בבלוג; שאלות נבחרות יזכו למענה. נשמח לשיתוף בפייסבוק.

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג בבלוג. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>